IISilkroadForumBizII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Silkroad Forum Global Web Site

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Banlanmalar ve Botlar hakkında Bilgi ''Önemli Mutlaka Okuyun''

YazarMesaj
Alysia|ByEwigeLibe
Admin
Admin
Alysia|ByEwigeLibe

Banlanmalar ve Botlar hakkında Bilgi ''Önemli Mutlaka Okuyun'' Empty
MesajKonu: Banlanmalar ve Botlar hakkında Bilgi ''Önemli Mutlaka Okuyun''   Banlanmalar ve Botlar hakkında Bilgi ''Önemli Mutlaka Okuyun'' Icon_minitimePtsi Kas. 02, 2009 9:20 pm

Arkadaşlar genelde Salı günleri neredeyse tüm Silkroad severlerin korkulu rüyası haline geldi "Acaba banlandım mı?" diye salı gunu checkten sonra oyunu kontrol etmeye girmeyen kimse kalmadı hatta oyunu acarken "Allahım lütfen banlanmamış olayım" diye dua edenler bile var.

Bu konuda düzgün bir açıklama yapma gereksinimi duydum çünki Forumda botlar yüzünden banlanma veya oyunun sağlıklı çalışmadığı hakkında bir dünya aynı ve saçma konular açılıyor.
Lütfen; "Banned" "Banla ilgili yardım" "X Botu Kullanırsam Banlanırmıyım" "Şunun Bunun yuzunden banlandım" "Nalet olsun Joymax" gibi konular açıp firmaları suçlayıp yanlış ve saçma bilgilerle başkalarının akıllarını karıştırıp Forumu kirletmeyiniz.!!!

Bilindiği üzere Silkroad'da illegal her türlü yazılım yasaktır bunun başka bir açıklaması, alternatifi yok.

Sbot kullandım banlandım aman Sbot kullanmayın.
Srobot kullandım banlandım aman Srobottan uzak durun.
Tbottan dolayı 1 hafta ban yedim aman Tbot kullanmayın gibi konular açmayın Bot yapımcılarını ve Joymaxı boşa suçlamayın.
Şunu unutmayın ki ; Suç aslında tamamen bizim banlanmak istemiyorsanız asla illegal yazılım kullanmayın.

Oyunda yaptığımız illegal herşey bizim adımıza veritabanında kaydediliyor ve suc hanemize teker teker işleniyor bunların birikimi sonucu banlanıyoruz.
Tabi sadece illegal yazılım kullananlar banlanmıyor küfür, hakaret, oyunun açıklarını ve oyunu amacı dışında kullanmakta ban sebebidir bunuda unutmayın.

Ama ;
Eger bot kullanıpta banlanmamak istiyorsanız Charlarınıza sürekli Premium alın. En azından güvenirlirliği kanıtlanmış botlar kullanın ( S-bot, Srobot, Tbot, Sroking gibi )
Ücretsiz botlar ya test aşamasında yada daha eski veriler kullandıp geç güncellendikleri için ban riski çok daha yüksektir. Bu yüzden uzun süreler ücretsiz illegal programlar kullanmayın.

Premium alınca banlanmıyormuyuz diceksiniz %80 banlanmıyoruz bunun sebebi aylık 500, 1000 Silk alan bir müşterisini Joymax banlamaz heleki oyuncularının %70lik bir kısmı botla oynayan bir Firma asla bu kitleyi bir anda banlamaz kendine zarar.
Tabiki Joymax haklı olarak oyunuyla ilgili hertürlü illegal yazılımları engellemek için mutlaka önlemler alıyor ve almayada çalışacak, Çünki bizler botlarla oynadıgımız sürece Joymaxın oyunu değer kaybediyor, Botlar oyunun gelişimini ve ömrünü kısaltıyor Charlar cabuk geliştikce Firmanın kazancı çok düşüyor ve Firma uzun süre para kazanacağı çalışmasından daha az kazanmak durumunda kalıyor.
Bu yüzdende sadece Joymax değil tüm Oyun yapımcıları oyunlarının gelişimlerini ve ömürlerini kısaltan tüm illegalizme karşılar.

Joymax bizlere göz dağı vermek adına arada oyunu sürekli botla oynayan pek silk almamış hatta hiç almamış üstüne üstlük birde ücretsiz bot kullanan kişileri Gold botlarla beraber banlıyor.
Geçenki 20.000 kişilik banlanma olayı gibi. Rakamsal olarak 20.000 char banlandı şeklinde açıklama yapıldığı için bize ürkütücü gelmiştir, aslında orda tam 20.000 gerçek oyuncu değil yaklasık 10 - 15 bin kadar Gold bot ve ivir zivir charlar banlanmıştır. Geri kalan 5 bin kullanıcıda ya suç hanesi cok kabarık kişiler yada oyunu para harcamadan oynamaya calışanlardır. Mutlaka arada bircok sucsuz oyunda ceza almıştır.
Ama Bu sayedede serverlar bir müddet boşaldı oyunu beleş oynamaya çalışan ısrarla para harcamak istemeyen ve hertürlü illegal yazılımı kullanan kişiler bu boşluktan ücretsiz faydalanmak istediler buda Joymaxın işine gelmedi gelmezde bu yuzdende haklı olarak her hafta Salı günü suç hanesi kabarık oyuncuları banlamaya devam edecek.

Charınızı seviyorsanız ve botla oynayacaksanız mutlaka her ay Premium alın. Kervan çekin, PvP yapın, oyundaki her türlü faaliyetlere katılın, Oyunu sadece botla oynamayın, Oyundaki Bugları (açıkları) kullanmayın, oyunda her önünüze gelene her kızdığınız kişiye, GM'lere ve Joymax'a hakaretler ve Küfürler etmeyin. Milleti dolandırmayın, Hırsızlık Arsızlık Haksızlık yapmayın.
Unutmayın Hiç birşey karşılıksız değildir, vermeden alamassınız.

Herkese iyi oyunlar.

Bunlar %100 kesin bilgiler değildir. Benim kişisel düşüncelerim ve 1,5 yıllık Silkroad tecrübemdir.
Yaklaşık 4 - 5 aydırda Sbotla char kasıyorum kastıgım hic kimse banlanmadı.
14 tane charım var bugune kadar sadece 1 yıl önce 1 tane charım banlandı oda crackli Tbot kullandıgım içindi onun dışında 1 lvl'den 100 lvle kadar botla kastığım hic bir charım banlanmadı.
lol!
https://silkroad.forumotion.net

Banlanmalar ve Botlar hakkında Bilgi ''Önemli Mutlaka Okuyun''
1 sayfadaki 1 sayfası